Program
lojalnościowy

4,9/5 Nasza ocena
na Opineo

Punkty odbioru rowerów

Dostawa gratis w 24h

Jak zabezpieczyć bagażnik rowerowy przed kradzieżą?

Data aktualizacji: 01-08-2022

Podróżowanie z rowerem staje się coraz popularniejszym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Dlatego przewożenie dwóch kółek autem to od czasu do czasu jedno z wyzwań stojących przed wieloma kolarzami. Drugim jest zabezpieczenie bagażnika rowerowego przed kradzieżą. Co zrobić i jakim produktom zaufać, aby zminimalizować ryzyko utraty nie tylko przewożonego roweru, ale także bagażnika? Istnieje przynajmniej kilka możliwości, o których przeczytasz w tym artykule!

Auto z bagażnikiem samochodowym.Zabezpieczenie bagażnika rowerowego przed kradzieżą pozwoli uniknąć nieprzyjemności.  

Bagażniki z dobrym zabezpieczeniem

Korzystanie z bagażnika na rowery, zwłaszcza poza miejscem zamieszkania, gdy nie znamy okolicy, może wiązać się ze sporym ryzykiem kradzieży. Sprzęt kolarski jest nie tylko coraz popularniejszy, ale również droższy, dlatego wzbudza zainteresowanie przestępców. Łupem złodzieja może paść nie tylko niedostatecznie zabezpieczony rower, ale także bagażnik. A najgorszym wypadku rower i bagażnik. Warto mieć świadomość zagrożenia i odpowiednio się przygotować.

Zacznijmy od mniej popularnego tematu – sposobu na ochronę akcesoriów do transportu. Solidne zabezpieczenie bagażnika rowerowego, najlepiej wbudowane przez producenta, jest jednym z podstawowych sposobów zwiększenia poziomu obrony naszego pojazdu przed złodziejami. Stojąc przed dylematem zakupowym, dobrze zwrócić uwagę na zależność – im bardziej renomowany producent, tym lepsza jakość wykonania i więcej dodatkowych funkcjonalności. Do jednych z nich należą systemy antykradzieżowe.

Modele posiadające wbudowane zabezpieczenia najczęściej zamykane są na kluczyk. Należy wpiąć rower na bagażnik, a następnie zakluczyć uchwyt, aby nikt niepożądany nie miał dostępu. Dobrym przykładem są modele THULE EuroRide 940, który wyposażono w zamknięcie na kluczyk (z możliwością dodatkowego rozbudowania zabezpieczenia o specjalną gałkę) oraz YAKIMA JustClick 3 z zamkiem blokującym.

Więcej na temat zalet poszczególnych typów rozwiązań oraz modeli przeczytasz w osobnych poradnikach zakupowych:

Jak zabezpieczyć rower na bagażniku?

Każdy świadomy kolarz wie, że nieroztropnym jest zostawianie, chociażby na chwilę, dwóch kółek w miejscu publicznym bez zapięcia czy u-locka. Rowery należą do jednych z najbardziej pożądanych łupów dla osób, które chcą się szybko wzbogacić. Podobnie, nie możemy zapominać o zabezpieczeniu sprzętu zamontowanego na bagażniku samochodowym. Istnieją produkty dedykowane wyłącznie do tego celu, jednak dużo bardziej przystępnym będzie wybór znanych i sprawdzonych rozwiązań.  

Linka zabezpieczająca

Dobrym sposobem na ochronę dwóch kółek jest wybór linki zabezpieczającej. Możemy za jej pomocą opleść rower i bagażnik, a następnie zamknąć końcówkę w samochodzie. Wówczas dostęp do pojazdu będzie możliwy dopiero po otwarciu auta.

Warto wybrać produkt, który wyróżnia się dopasowaną do naszych potrzeb długością, a jednocześnie został opracowany w sposób chroniący lakier. W przypadku montażu na bagażniku samochodowym ryzyko otarcia dotyczy nie tylko powłoki na rowerze, ale także karoserii auta. Dla przykładu, ONGUARD Akita 8040L to jeden z ciekawszych modeli na rynku. Wyróżnia go technologia X2P Double Bolt (dwuzapadkowy mechanizm bębenkowy), długość 300 cm i miękka, winylowa powłoka.


System blokady lub U-Lock do zabezpieczenia roweru na bagażniku

Solidne unieruchomienie roweru zapewni także wykorzystanie zintegrowanego systemu blokady, który łączy zapięcie typu u-lock z linką. Za pomocą takiego rozwiązania można na przykład spiąć tylne koło z ramą, co znacznie utrudni zadanie potencjonalnemu złodziejowi, dzięki czemu zwiększymy prawdopodobieństwo uniemożliwienia kradzieży. Do ciekawych opcji należą: KRYPTONITE Evolution 7 wzbogacony o linkę KryptoFlex, HIPLOK DXC czy Abus Facilo.

Inne zabezpieczenia antykradzieżowe

Warto zwiększyć poziom bezpieczeństwa transportowanego sprzętu także przy wykorzystaniu innych możliwości technologicznych, np. dodatkowych blokad tylnego koła. Do mniej oczywistych, ale sposobów, należy chociażby skrzynka alarmowa ABUS Alarmbox 2.0, która może skutecznie odstraszyć osoby o nieuczciwych zamiarach wobec naszego mienia.


Czy wiesz, że…?

Właściwe zabezpieczenie bagażnika rowerowego to jedno, warto dodatkowo pomyśleć o komercyjnym ubezpieczeniu na wypadek kradzieży. Przed skorzystaniem z oferty należy jednak szczegółowo zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Do jednych z najpopularniejszych wykluczeń należą: wiek roweru, wartość czy rodzaj stosowanych zabezpieczeń.

Przewozisz autem drogi rower? Zachowaj czujność!

Stare powiedzenie brzmi: „Przezorny zawsze ubezpieczony”. Zakup zapięć nie powinien uśpić naszej czujności. Warto wprowadzić w życie szereg prewencyjnych działań, które zwiększą bezpieczeństwo naszego pojazdu.

Rower na bagażniku samochodowym.Warto minimalizować ryzyko kradzieży i parkować auto w bezpiecznych miejscach.

Strzeżone parkingi i miejsca z kamerami

Podczas podróży z cennym bagażem warto zdecydować się na pozostawienia samochodu w miejscu, w którym prawdopodobieństwo kradzieży jest najmniejsze. Jeśli zależy nam na tym, aby wyjazd przebiegał w przyjemnej atmosferze, unikajmy stawiania auta w budzących podejrzenia okolicach. Najlepszym rozwiązaniem będzie korzystanie ze strzeżonych parkingów oraz miejsc z funkcjonującym monitoringiem.

Czujne oko współpasażera

Jeśli podczas podróży musisz zostawić na jakiś czas rower w miejscu wzbudzającym niepewność, dobrym rozwiązaniem jest poproszenie współtowarzysza wyprawy o przypilnowanie bagażu. Fakt, nie będzie to najbardziej komfortowa opcja, ale być może podczas załatwiania swoich spraw, wypatrzysz dobre miejsce do przeparkowania samochodu?

Przechowalnie bagażu

Rosnąca popularność aktywnego wypoczynku sprawia, że duża część usługodawców z sektora noclegowego przygotowuje dla swoich gości dedykowane miejsca do przechowywania rowerów. Dobrym rozwiązaniem jest dopytanie podczas rezerwacji hotelu czy mieszkania o możliwość bezpiecznego przechowywania dwóch kółek w pokoju – niekiedy niezbędna może okazać się dodatkowa rezerwacja.

Powyższe porady warto mieć także na uwadze w przypadku przewożenia rowerów w środku samochodu, ponieważ cenna zawartość bagażnika może zachęcać do prób włamania.

Bagażniki rowerowe z zamknięciem na kluczyk:

POLECAMY

OKAZJE

4,8

65 opinii

1 279  zł
Cena katalogowa: 2 199 zł
Dostawa GRATIS Raty 10 x 0%
U Ciebie już jutro!
4,9

77 opinii

399 ,99 zł
Cena katalogowa: 479 zł
Dostawa GRATIS
Tylko stacjonarnie

POLECAMY

4,8

72 opinie

499 ,99 zł
-12% Najniższa cena: 569,99 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
4,9

33 opinie

699 ,99 zł
Cena katalogowa: 869 zł
Dostawa GRATIS
Tylko stacjonarnie

POLECAMY

4,4

3 opinie

1 499  zł
Cena katalogowa: 1 839 zł
Dostawa GRATIS Raty 10 x 0%
U Ciebie już jutro!

POLECAMY

4,9

34 opinie

2 179  zł
Cena katalogowa: 2 699 zł
Dostawa GRATIS Raty 10 x 0%
U Ciebie już jutro!

OKAZJE

4,5

4 opinie

1 649  zł
Cena katalogowa: 2 199 zł
Dostawa GRATIS Raty 10 x 0%
U Ciebie już jutro!

OKAZJE

4,5

2 opinie

3 099  zł
Cena katalogowa: 3 735 zł
Dostawa GRATIS Raty 10 x 0%
U Ciebie już jutro!
4,9

6 opinii

339 ,99 zł
Cena katalogowa: 359 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
4,9

29 opinii

559 ,99 zł
Cena katalogowa: 699 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
849 ,99 zł
Cena katalogowa: 1 059 zł
Dostawa GRATIS
U Ciebie już jutro!
999 ,99 zł
Dostawa GRATIS Raty 10 x 0%
U Ciebie już jutro!
4,7

6 opinii

1 099  zł
Cena katalogowa: 1 279 zł
Dostawa GRATIS Raty 10 x 0%
U Ciebie już jutro!
4,7

8 opinii

1 139  zł
Cena katalogowa: 1 349 zł
Dostawa GRATIS Raty 10 x 0%
U Ciebie już jutro!
4,6

11 opinii

1 199  zł
Cena katalogowa: 1 399 zł
Dostawa GRATIS Raty 10 x 0%
U Ciebie już jutro!
4,6

40 opinii

1 579  zł
-12% Najniższa cena: 1 789 zł
Dostawa GRATIS Raty 10 x 0%
U Ciebie już jutro!